Czarne elementy wystroju sali weselnej to coraz częściej wybierany trend. WYPADA czy NIE??

Zapewne wybierając stylizacje i kolory przewodnie na swój ślub i wesele - niejednokrotnie zastanawialiście się jakie barwy wybrać. Mimo, iż zawsze byliście zwolennikami klasyki, elegancji, szyku i bankietowego stylu hucznych przyjęć, gdzie kolor czarny wkomponowuje się idealnie, to zapewne macie dylemat czy na ślub i weselne czarny obrus jest dobrym wyborem. W tym artykule poznacie plusy i minusy aranżacji w kolorach czarnych i zdecydujecie sami co przeważa. Być może to właśnie Wasze wesele będzie okazją do przekonania większego grona, że dekoracja sali w kolorze czarnym to efektowny wybór.

Czarny obrus na weselu - wypada czy nie??

Pierwszym i naszym zdaniem najważniejszym zdaniem, które należałoby nadmienić na początku tegoż artykułu jest fakt (bo to nie teza, tylko fakt, o którego prawdziwości zaświadczyć mogą - podejrzewamy wszystkie Pary Młode, które mają już za sobą organizację ślubu i przyjęcia weselnego, a co za tym idzie mają także informację zwrotną od swoich gości na temat tego jak było). Fakt brzmi następująco: WSZYSTKIM I TAK NIE DOGODZICIE  . Przykładami, które potwierdzą wspomniany fakt niech będzie ciocia z Ameryki, która jest już wdową i nie tańczy, za to z należytą atencją obserwuje każdy szczegół dekoracji i ułożenie dania na talerzu. Kuzyn zaś, z którym spędziłeś najlepsze lata swojego życia i znacie się jak łyse konie - dla niego najważniejsza na weselu jest zimna wódka i okazja do złapania muszki bo chciałby się już ożenić. Dla kuzyna nie jest ważne czy obrus będzie biały, czarny czy różowy, zapewne dostrzeże kolor dopiero nad ranem jak będziecie zamykać razem imprezę i dyskutować o dawnych czasach. Przyjaciółki Panny Młodej pewnie będą wytykać co im się podoba a co nie bo przecież same w najbliższym czasie organizują swoje wesela i będą prześcigać się w pomysłach jakich dekoracji użyć i które aranżacje są najpiękniejsze. Dla wujków to ważne nie będzie - będzie dla nich liczyć się dobra muzyka i czy zespół lub dj zagra im walczyka. 

Na początek chcielibyśmy Was uspokoić - wszystkim i tak nie dogodzicie....

facebook1542037204030.jpg

Skrócony i bardzo wyjątkowy sezon ślubny 2020 zapisał się w modzie ślubnej i w weselnych aranżacjach coraz silniejszą dominantą i trendem kolorowych obrusów wśród Nowożeńców, florystów i restauratorów. Coraz śmielej decyzja o odejściu od tradycyjnego białego koloru została poparta realizacjami, wśród których dominowały odcienie czerni, bladego różu, butelkowej zieleni czy szarości. Przewidujemy, że rok 2021 będzie kontynuacją tego trendu, gdzie obrusy w innych kolorach niż białe będą zyskiwać większą popularność.  

Plusy czarnego koloru obrusów:

Rezygnacja z klasycznej bieli ustępująca miejsca kolorowi czarnemu na pewno nie pozostanie niezauważona przez Waszych gości , czym stworzycie idealne warunki do dłuższego zapamiętania Waszego przyjęcia przez zaproszonych.

Czarny kolor obrusu ze względu na swą klasyczną i elegancką barwę jest dobrym rozwiązaniem dla florystek i dekoratorów, którzy z łatwością mogą dobrać gustowne dodatki tworzące jedną zgraną całość.

Z pragmatycznego punktu widzenia zaletą czarnego koloru obrusów jest także przypisana do tegoż koloru unikatowa zdolność neutralizacji plam i zabrudzeń powstałych podczas biesiadowania przy wspólnym stole , ponieważ zwyczajnie na czarnym po prostu nie widać.

Wybierając na miejsce swojego przyjęcia sale w których dominuje biel - kolor czarny będzie dobrym przełamaniem tej czystości i kontrastując stworzy klimat przyjęcia. Jeśli w miejscu organizacji przyjęcia są do dyspozycji krzesła, które spełniają Wasze oczekiwania np. krzesła Chiavari, krzesła bankietowe, stylowe eleganckie drewniane krzesła, to używając czarnych obrusów nie musicie wydawać dodatkowych pieniędzy na pokrowce, wykorzystując potencjał krzeseł. 

Jeśli jednak zdecydujecie się na pokrowce ze względu na mało efektywny wygląd krzeseł to czarny obrus idealnie  kontrastować będzie z białymi pokrowcami.

f9fb2cbdae6d19d702e923e5bc9b19f7.jpg

Obserwując i biorąc czynny udział w procesie przygotowania Waszych najpiękniejszych dni, ufając przy tym zasadzie, którą wspomnieliśmy na początku, mianowicie "wszystkim i tak nie dogodzicie" twierdzimy, że minusów aranżacji w kolorze czarnym brak!!! :) 

542549852006724239423557878356262692061184n.jpg

Podzielcię się z nami Waszymi opiniami na temat spostrzeżeń dotyczących organizacji wesel, których kolorem przewodnim jest czerń - czekamy na Wasze opinie i spostrzeżenia!!! :)

Oceń

4,7/5
Ilość ocen: 3
5 2
4 1
3 0
2 0
1 0
Dodaj opinię
Karolina
2020-09-23
Piękne obrusy!
Marek
2020-09-23
Może być. Ciekawe.
Kamil
2020-09-23
Super artykuł!
Kategorie